• პოლიციამ გარდაბანში არასრულწლოვანი  გოგონასთვის თავისუფლების უკანონოდ აღკვეთის ფ...
პოლიციამ გარდაბანში არასრულწლოვანი  გოგონასთვის თავისუფლების უკანონოდ აღკვეთის ფაქტზე ოთხი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, არასრულწლოვანი გოგონასთვის თავისუფლების უკანონოდ აღკვეთის ფაქტზე, 4 პირი: 1997 წელს დაბადებული ე.ბ., 1978 წელს დაბადებული ც.ა., 1974 წელს დაბადებული ბ.ბ. და 1995 წელს დაბადებული ა.ბ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ე.ბ.-მ თავისივე დედისა და 2 ახლობელი ქალის დახმარებით, ცოლად შერთვის მიზნით, არასრულწლოვან თანასოფლელ გოგონას - 2005 წელს დაბადებულ ს.ბ.-ს თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთა.
პოლიციამ ოთხივე პირი მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულის სახით დააკავა.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ არასრულწლოვნისთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა" და „დ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Police detained four persons in Gardabani for illegally restricting freedom to a...
The officers of Grdabani police Division of Kvemo Kartli police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained four persons: E.B. (DoB 1997) Ts.A. (DoB 1978) B.B. (DoB 1974) and A.B. (DoB 1995) for illegally restricting freedom to an under-aged female.
Investigation established that in one of the villages of Gardabani municipality, E.B. with the assistance from the side of his mother and two close female relatives, illegally restricted freedom to S.B. (DoB 2005) with the purpose of the forced marriage.
All four persons were taken under arrest on the basis of the relevant court decision.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom of an under-aged person committed in group with a previous agreement, article 143, III part, sub-paragraphs “A” and “D” of the Criminal Code of Georgia.